my story since 2008

Vždy se těším na nová setkání, nečekané situace a neskrývané emoce. Neustále se učím vystihnout kouzlo okamžiku. To mne na svatbách baví nejvíc.

Videu se věnuji intezivně od svých 15-ti let, stejně jako hudbě – tedy od roku 2002. Začínal jsem u zpravodajství a koncertů vážné hudby.

Svatební video a jeho svět jsem objevil až v roce 2008. A to čistě náhodou, když kolega kameraman přinesl svatební záznam ke zpracování. Chytlo mě to tak, že jsem následující rok založil firmu (Videozesvatby.cz), objel pár svatebních veletrhů a zaplnil sezónu. Byl to zlatý věk velkých reportážních kamer, silné hudby a mnoha zbytečných, rádoby Hollywood-style, efektů.

Nedlouho poté přišly dostupné zrcadlovky, co umí video. Byl rok 2012 a trh se změnil. Energii jsem pomalu přesouval do projektu Moviefactory.cz. Následující rok jsem nenatočil jediné svatební video. To mi umožnilo získat odstup a zhodnotit dosavadní práci. Zjistil jsem, že svatební videa mohou vypadat i docela jinak. Dlouho jsem přemýšlel o filmové řeči a hlavně o tom, jak co nejvýstižněji vyprávět svatební příběhy. Mýlil jsem se v jedné zásadní věci – příběh Vaší svatby jste Vy sami. Já ho můžu „pouze“ zachytit a převyprávět ostatním.

Svatební videa jsou pro mne i po letech koníčkem. Snažím se je držet v rovnováze s ostatními projekty, aby se z něčeho nestala „jen práce“. Hranice je tenká, ale dokud mne to baví, vím, že jsem na správné cestě 🙂

V případě zájmu, prosím, využijte kontaktní formulář. Budu se Vám osobně věnovat.

Kurt Neubauer